Otrokovice

  • Adresa: DOMINO cz, o. p. s., ulice Hlavní 1160, 765 02 Otrokovice
  • Telefon: +420 577 218 708
  • E-mail: kcr.otrokovice@idomino.eu

Komunitní centrum pro rodinu DOMINO – Otrokovice klade důraz na zdravou funkčnost rodin s dětmi a svými aktivitami se snaží přispívat k lepšímu využití těchto rodin v Otrokovicích. U veškerých aktivit je kladen důraz na rozvoj prosociálního chování, grafomotorických funkcí, komunikačních schopností, získání správných hygienických návyků apod., a to prostřednictvím zábavných cvičení a her.

Aktivity pro školní rok 2016/2017

Nabídka aktivit v Otrokovicích pro rok 2016/2017 ke stažení.

Vyučují zkušení pedagogové s odborným a pedagogickým vzděláním a praxí.

Zahájení výuky od 19. září 2016.

KLUBÍČKO

Hodina na sebe navazujícího cvičení pro maminky s dětmi ve věku od 1 do 2 let. Jedná se o motorická cvičení pro správný rozvoj dětí pomocí pohybových her, říkadel a písniček. Cvičení vede odborná Lektorka za pomocí různých motorických i terapeutických pomůcek. Cvičení probíhá v dopoledních hodinách.

DŽAMPÍK

Pro rodiče či prarodiče s dětmi od 2 do 4 let. Sportovní klub pro děti, kde se pomocí pohybu seznamují s okolním světem, učí se jak koordinovat své tělo, pomocí různých pohybových her rozvíjí především svoje motorické dovednosti. Individuální přístup, omezený počet míst ve skupince. Děti jsou do skupinek rozděleny dle věku.

SPORŤÁCI

Energie hodně značí, že ti tenhle kroužek stačí. Jestli energie hodně máš, s námi na tom vyděláš. Pojď si zahrát se Sporťáky floorball nebo fotbálek, jiné hry tam také známe, překážkovou dráhu máme. sportovní kroužek pro děti ve věku od 3 let.

ŠIKULKA

Pro šikovné ručičky, patří přece barvičky. Temperky či anilíny, přesně pro ty, co nejsou líní. Naučte se všechny znát. Pozor, ale nepapat! Kroužek zaměřený na výtvarné tvoření. Děti při tvoření rozvíjí grafomotoriku, prostorové vnímání, soustředění. Vyzkouší si různé výtvarné techniky. Pro děti od 3 let.

FLOORBALL

Ve floorballu rozcvička, po ní zlepší se kondička, procvičíme góly, klička a hrajeme pak jako mistři. Sportovní kroužek pro chlapce od 4 let, zaměřený na floorball. Děti se naučí manipulovat s floorballovou holí, osvojují si pravidla této hry.

KERAMIKA

Pro ty vaše dětičky, co mají rády formičky. Naučte se tvarovat, lepit šlikrem, glazovat. Výsledek pak můžou dát, na Vánoce darovat. Výtvarný kroužek rozvíjející zábavnou formou jemnou motoriku a prostorové vnímání je určen pro děti od 3 let. Pracujeme s keramickou hlínou, každý výrobek vypalujeme v keramické peci. Po vypálení si děti výrobky odnášejí domů.

VŠEZNÁLKOVA MINIŠKOLKA

Dopolední školička pro děti od 1 roku. Výuka dětí k samostatnosti, kolektivnímu cítění, sociální a rozumové výchově, příprava dítěte na vstup do mateřské školy.

Dále nabízíme:

PŘEDŠKOLÁČEK / HERNA / HLÍDÁNÍ DĚTÍ